KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13139187
nr 1313 9187
Harald Skogsberg
(1889-1980), Sverige
"I spårvagnen". Signerad, daterad -42. Akvarell, 25x21 cm
Harald Skogsberg, svensk bildkonstnär född 1889, död 1980.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 16 mars 2020
kl 19:08:09
1.500 kr
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
Harald Skogsberg
Läs mer om Harald Skogsberg